Reklamace dovolené: Zrušení zájezdu kvůli teroristické hrozbě

Odstoupení od smlouvy o zájezdu

Mám velikou prosbu.Dcera si včera objednala zájezd do Tunisu.Dneska v televizi hlásili, že britská vláda evakuuje britské občany z Tunisu z důvodu vysokého nebezpečí teroristického útoku. Zítra se má sejít naše vláda a jednat o situaci hrozící českým občanům.Otázka zní: je tato mimořádná situace důvodem ke zrušení zájezdu případně k výměně za jiné místo pobytu, aniž bychom ztratili již vynaložené peníze?Já vím,že to sem nepatří,ale jste tu zkušení cestovatelé a já jsem v tom blbec.Díky za fundovanou odpověď.

Dobrý den,

vše samozřejmě záleží na tom, ve kterém termínu by se Vaše dcera měla zájezdu účastnit. V případě, že to bude v období, kdy již bezpečnostní riziko pominulo, měla by se Vaše dcera zájezdu účastnit. Avšak cestovní kanceláře ve většině případů poskytují různé alternativní možnosti účastnění se zájezdu, neboť je i v jejich zájmu, aby se klientům v místě konfliktů nic nestalo. Často tedy samotné cestovní kanceláře nabízejí možnosti výměny zájezdu za jiný zájezd a to i v samotný den odletu.

Pokud se Vaše dcera zájezdu zúčastní, odkazuji Vás na webové stránky MZV ČR

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/varovani_tunisko.html