Pracovněprávní nároky: Zvýšení hodinové mzdy

Vyplácená mzda

Dobrý den,jsem na PN z důvodu prac.úrazu.Od dubna se v podniku zvedal hodinový tarif a mě ještě nepřišel nový výměr.Nebo ho vůbec nedostanu,když mě chtějí pro trvalé následky dát výpověď?Vše kolem §52d vím,jen nevím,jestli mám na zvýšení hodinové mzdy trvat a nebo pro mě už nic neznamená??Nikde se o tom nemůžu dočíst,děkuji

Vážená/ý paní/e,

při pracovní neschopnosti Vám zaměstnavatel v podstatě nahrazuje mzdu, které jste dosahoval před vznikem pracovního úrazu. Případné zvýšení platu je plně v kompetenci zaměstnavatele a nelze ho k vydání nového mzdového výměru jakkoli přinutit. Bohužel nelze očekávat, že Vám zvýší plat, pokud jste v pracovní neschopnosti, aby Vám tak musel platit vyšší náhradu mzdy a ušlý zisk. Můžete se se zkusit se zaměstnavatelem dohodnout, úspěch je však velmi nepravděpodobný.

S pozdravem Vaše nároky.cz