Pracovněprávní nároky: Zvýšení nájmu

Nájemné

K 1.10.2017 mi skončila nájemní smlouva k bytu, kde bydlím. majitel bytu mi nedal výpověď a v bytě bydlím dál. Minulý měsícj jsem zaplatila nájemné jako obvykle. Tento týden mi majitel bytu poslal po svém správci novou nájemní smlouvu s tím, že nové nájemné navýšil o 1.000,- Kč. Jak mám dál postupovat? Předem moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

pronajímatel má právo nájemné zvýšit. Na Vás je, zda se rozhodnete nové podmínky akceptovat a platit nájem vyšší. V tomto případě můžete smlouvu podepsat. Pokud s novým nájemným nesouhlasíte, tak smlouvu nepodepisujte, ale musíte si najít nové bydlení. Další možností samozřejmě je se s pronajímatelem dohodnout a snažit se o snížení nájmu.

S pozdravem,