Právo na vaší straně

Reference právních asistentů

Zpět na stránku Právní asistent
 

Simona Fedorová

studentka Právnické fakulty Masarykovy univerzity

Do Vašich nárokov som prišla s úmyslom odchodiť si ďalšiu nudnú povinnú prax, no nakoniec som tam strávila celý rok a o nude nemôže byt ani reč. Nejedná sa totiž o obyčajnú mechanickú prácu, kedy by ste robili rovnaké podania dookola a nedostali sa k ničomu praktickému. Ak sa nejakému prípadu začnete venovať, je na vás doviesť tento prípad do úspešného konca. Neľakajte sa, vždy je niekde v okolí skúsenejší kolega alebo ešte skúsenejší advokát, ktorý vám vo všetkom ochotne poradí a predá vám svoje skúsenosti, vďaka čomu sa máte možnosť veľa naučiť, keďže Vaše nároky disponujú tímom skúsených advokátov, koncipientov a v neposlednom rade aj študentov, ktorí sa po určitej dobe stanú vašou druhou rodinou. Nie preto, že by ste trávili v kancelárii celý život, aj keď samozrejme môžete, dochádzka je len a len na vás, ale preto, že okrem práce zažijete aj plno zábavy v rámci teambuildingov či už oficiálnych alebo neoficiálnych (Vaše nároky dream team je totiž dobrý vo viacerých oblastiach, nie len v práve, v ktorom vyniká).

Takže ak hľadáte prax, pri ktorej sa chcete skutočne niečo naučiť ale zároveň chcete skĺbiť pracovný život s tým sociálnym, určite neváhajte a Vaše nároky sú jasná voľba!

A ak po mesiacoch či rokoch strávených v tejto spoločnosti budete okolnosťami nútení odísť, budete odchádzať so slzami v očiach a so skúsenosťami a priateľstvami na celý život. Verte mi, viem o čom hovorím. :) A hoci už pôsobím inde, stále sa tam rada vraciam, minimálne na špeciálne piatkové párky v rohlíku!

Mgr. Dana Levíčková

absolventka Právnické fakulty Masarykovy univerzity

Měla jsem možnost pracovat ve společnosti Vaše nároky.cz přes více než rok a mohu tuto společnost k získání právní praxe více než doporučit. Společnost má právní týmy na velmi vysoké úrovni a poskytuje služby klientům v řadě právních oblastí. V případě práce pro Vaše nároky.cz Vás rozhodně nečeká rutina či například pouze sepisování jednoduchých smluv, ale budete si moci "prožít" konkrétní případ od začátku až do konce, tedy od samotné právní analýzy případu, přes sepsání předžalobních výzev, přípravy žalob a jiných podání, komunikaci s klienty a se soudy a podobně. Není třeba se bát i pokud člověk nemá s právem praxi žádnou zkušenost - nově příchozím zaměstnancům je vše vysvětleno a na zaučení mají dostatek času. Navíc budete stále obklopení kolektivem, který bude ochoten Vám kdykoli pomoci. V samotné kanceláři převládá příjemné přátelské prostředí, které bylo často utužováno pomocí teambuildingů a večírků. Mezi hlavní benefity práce pro společnost Vaše nároky.cz řadím flexibilní pracovní dobu, péči o zaměstnance ze strany vedení společnosti, různorodost práce, díky které má člověk možnost stále se vzdělávat a posouvat se dál a možnost učit se od zkušených advokátů a kolegů. Kladně hodnotím i to, že loajalita a dobře vykonaná práce je zde po určité době patřičně ohodnocena.

Pokud ještě váháte, tak každý pátek jsou k dispozici firemní snídaně. Takže.... proč ještě váháte?!

Mgr. Adam

absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity

akutálni prácovní pozice - advokátní koncipient

Praxi ve společnosti Vaše nároky.cz byla velmi cennou a zároveň příjemnou zkušeností. Největší výhodou této praxe byla zajisté práce v týmech plných kolegů, kteří dokáží vytvořit tvůrčí prostředí pro řešení zajímavých právních problémů, pod vedením spolupracujících advokátů, které při jejich pracovním vytížení bylo vždy neuvěřitelně vstřícné a ochotné.

Samotná práce, byť se neobešla bez řešení některých typů případů, které se po určité době staly rutinními, byla vždy zpestřena velmi zajímavými právními problémy i lidskými osudy, které byly řešeny individuálně, ne jak tomu někdy bývá pomocí recyklace letitých vzorů.

Za jeden z nejcennějších poznatků z této praxe považuji i získání zkušenosti o tom, že je možné vykonávat advokacii i jinak, moderněji a snad i efektivněji, než je zažité, a přitom neztratit na kvalitě.

Třešničkou na dortu potom byl pocit, že tato práce skutečně pomůže reálným lidem.

Dnes jsme pomohli vyřešit již 23 případů
Dnes se k nám registrovalo 55 klientů