Právo na vaší straně

Cestou necestou, tankodromem...

26.2.2016

RADY A TIPY

Zejména řidiči budou souhlasit s naším tvrzením, že jízda po některých českých silnicích je takříkajíc o život. Konkrétně život vašeho plechového miláčka.


Teď nemluvíme o panelové dálnici D1, na níž byste si bez tlumičů vyrazili zuby. Spíš máme na mysli menší silnice - neboli co metr, to díra. Mnohdy si takového nedostatku včas všimnete či vás na to upozorní dopravní značení. Co když ale značky chybí? Jedete, jedete, výmoly vidíte a pomalu si začnete připadat jako slalomový lyžař, který se obratně vyhýbá všem překážkám na dráze. Málokdo z nás však disponuje schopnostmi rallye jezdců a tak se holt může stát, že se jednomu výtluku nevyhnete - a poškozené auto je na světě!
Jestliže jste právě vy tím řidičem, který v důsledku výmolu na silnici utrpěl škodu na vozidle, nezapomeňte důkladně vše dokumentovat. V první řadě si poctivě zaznamenejte místo, kde se vám nehoda přihodila. Dále by bylo skvělé, pokud byste měli svědky - ať už v podobě spolujezdce, pracovníka asistenční služby, policisty, který s vámi přijel nehodu sepsat, nebo klidně náhodného kolemjdoucího. A v neposlední řadě (a nyní se budeme opakovat) - foťte. Zdokumentujte si každý kousek způsobené škody, abyste se následně mohli obrátit na svou pojišťovnu a požadovat finanční kompenzaci za škodu, z níž jasně vyplývá, že nebyla způsobena vaší vinou. Počítejte také s variantou, že vám vaše pojišťovna žádost zamítne a vy tak škodu budete muset hradit ze svého - ano, bohužel i toto se stává. V takovém případě stačí zvednout telefon, případně navštívit naše webové stránky a my už vše vyřídíme za vás. Samozřejmě kladně ve váš prospěch.