Právo na vaší straně

Objevili jste skrytou vadu na nemovitosti? Chtějte slevu

8.3.2018

RADY A TIPY

Euforii z pořízení nové nemovitosti může velice rychle zkazit objevení jejích skrytých vad. Pokud jste je objevili do pěti let od nákupu, můžete žádat opravu či přiměřenou slevu z ceny, v určitých případech můžete dokonce i odstoupit od smlouvy.

Co je skrytá vada?

Je to taková vada, kterou zákazník nemá šanci poznat při předání a která se obvykle projeví až po nějakém čase. Typickým příkladem skryté vady nemovitosti může být třeba špatně provedená hydro-izolace. Odpovědnost za skryté vady však nese prodejce a vy máte nárok na příslušnou kompenzaci.

Odstoupení od smlouvy

Skryté vady nemovitostí jsou poměrně častým nešvarem při prodeji domů a bytů. Pokud prodejce nechce reklamaci skryté vady uznat, je vhodné nechat si vypracovat znalecký posudek vady a případně se obrátit na právníka či přímo na společnost Vaše nároky.cz.

V případě, že se jedná o podstatné porušení smlouvy, můžete kromě slevy či opravy také odstoupit od smlouvy a žádat vrácení peněz. Podstatné porušení smlouvy nastává tehdy, když skrytá vada po koupi nemovitosti neumožňuje její používání k původnímu účelu.

REKLAMACE DO PĚTI LET, ALE...

Skryté vady na nemovitosti byste měli reklamovat bez zbytečného odkladu, maximálně však do pěti let od koupě. Pokud však byla skrytá vada předešlým majitelem zatajena úmyslně, nárok na reklamaci nemovitosti má majitel i po 5ti letech od koupě.

Máte se získáním kompenzace problém?

Kontaktujte nás, stačí vyplnit dotazník a váš případ zdarma posoudíme.

VYPLNIT DOTAZNÍK K POSOUZENÍ SPOLUPRACUJÍCÍM ADVOKÁTEM