Právo na vaší straně

Při zpoždění letu o více než 3 hodiny máte nárok na odškodnění

18.12.2018

RADY A TIPY

Pokud cestujete letadlem, můžete narazit na řadu nepříjemností. Velmi často dochází ke zpoždění plánovaného letu. Co dělat a na co máte nárok?

Pokud se vám stane, že se váš let opozdí o více než 2 hodiny u letů do 1500 kilometrů, 3 hodiny u letů do 3500 kilometrů, nebo 4 hodiny u delších letů, mělo by vám být zajištěno jídlo a pití. Hodnota se pak odvíjí od předpokládané délky zpoždění.

V nejhorším případě se však může stát i to, že vaše letadlo vzlétne až následující den, případně ještě později. V takové situaci se ale nenechte odbýt a chtějte po dopravci hotel včetně stravy a dopravy.

Finanční kompenzace až 600 €

Pokud žádáte o odškodné formou finanční kompenzace, nejdůležitější je vědět to, že žádat můžete v případě, kdy byl Váš let zpožděn o více jak 3 hodiny. Pokud toto pravidlo nesplňujete, nemá smysl finanční kompenzaci požadovat. Pokud však došlo o zpoždění nad 3 hodiny, neváhejte a reklamujte jej.

Výše kompenzace záleží zejména na délce letu, avšak nejnižší částka, kterou lze získat je ve výši 250€ a nejvyšší je 600.

Důležité je však mít na paměti i to, že společnost vám kompenzaci vyplatí jen tehdy, pokud za zpoždění může prokazatelně přímo ona. V případě, že se let opozdí z důvodu mimořádných okolností, kterým nelze zabránit, její povinnost vyplácet odškodné zaniká. Mezi takové okolnosti lze zařadit například nepříznivé počasí, nepokoje v cílové destinaci či srážka s ptáky.

Na reklamaci svého letu nemusíte nijak spěchat, dobrou zprávou je, že o kompenzaci lze žádat až tři roky zpětně.

Jak postupovat při zpožděném letu?

Je to jednoduché! Zadejte případ na stránkách www.vasenaroky.cz. Naše společnost zdarma posoudí, zda máte na odškodnění nárok a v případě kladného výsledku vás budeme rádi zastupovat. U nás navíc nic neriskujete! Naší jedinou odměnou je pouze provize ze získané částky, podívejte se na náš ceník.