Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď z důvodu nevyplacení přesčasů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,chci se zeptat jak mám postupovat v mém případě? 2.prosince 2016 jsem dal zaměstnavateli okamžitou výpověď z důvodu nevyplacení části mzdy. Za duben 2016 mi zaměstnavatel neproplatil 83hodin přesčasů bez žádného vysvětlení,pak téměř každý další měsíc jsem byl pokrácen o zhruba 20 přesčasových hodin,což dohromady dělá asi 200 přesčasových hodin za r.2016. Výpověď jsem napsal nejprve formou sms řediteli a následně jsem písemnou výpověď odeslal obyčejnou poštou. Nyní mi přišel dopis od zaměstnavatele s výhružkou,že bude po mně požadovat odškodné za ušlý zisk bez reakce na písemnou výpověď. Můžete mi poradit co s tím mám dál dělat? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, jestliže Vám zaměstnavatel neproplatil přesčasy za rok 2016, mělo by se jednat o nevyplacenou mzdu. O nevyplacenou mzdu se totiž jedná ve chvíli, kdy zaměstnavatel dluží zaměstnanci mzdu více než 15 dní po její splatnosti, přičemž mzda je splatná vždy poslední den následujícího měsíce. Odpověď na podobný dotaz naleznete například zde: https://www.vasenaroky.cz/poradna/okamzita-vypoved-kdyz-zamestnavatel-neplati?t=ukonceni-pracovniho-pomeru

Pokud by zaměstnavatel mzdu odmítal vyplatit, nebo by se zdráhal proplatit nároky vznikající při okamžité výpovědi pro nevyplacení mzdy, můžete se na nás obrátit. Stačí zadat případ k posouzení zdarma https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad