Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď, když zaměstnavatel neplatí

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, Pracuji ve firmě, která dlouhodobě neplatí včas výplatu. Dnes je 14.10.2016 a nemám celou výplatu (pouze polovičku) za odpracovaný měsíc SRPEN na účtu. Emailem jsem informoval majitele o doplacení výplaty a bylo mi sděleno, že obdržím výplatu kolem 19. 10. 2016. Otázka: můžu dát okamžitou výpověď a mám nárok na odstupné (Případně jak vymáhat odstupné )? Děkuji M.

Dobrý den, dle Vašeho popisu máte nárok na podání okamžité výpovědi pro nevyplacení mzdy. Zaměstnavatel je totiž povinen Vám mzdu vyplatit nejpozději 15 dní po datu její splatnosti, ve Vašem případě to tedy bylo do 15.10. Pokud tak neučiní, můžete podat okamžitou výpověď pro nevyplacení mzdy a nárok máte také na proplacení tzv. výpovědní lhůty, která je dle zákona dva měsíce. Více informací si můžete také přečíst v našem článku zde Co dělat, když zaměstnavatel neplatí?

Pokud Vám zaměstnavatel odmítne peníze za výpovední lhůtu zaplatit, můžete se na nás obrátit. V takovém případě prosím zadejte případ k posouzení zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad