Ostatní: Nárok na odškodnění pracovního úrazu při insolvenci

Insolvence

Dobry den. Muj manzel mel pracovni uraz, kdyz pri nakladce sel z rampy po schodech ktere byly ve stavu uvolnenych spriclych, ve kterych mu uvizla noha a propadl se. Bohuzel ma potrhane vazy a hlavni krizovy vaz ma utrzeny. Takze operace a dlouhodoba lecba. Zamestnavatel dopravy u ktere pracuje pojisteny je. Jenze muj manzel ma insolvenci. Tak jsem se chtela zeptat, jestli ma nejaky narok na odskodneni a jak by mu mela byt vyplacena nemocenska. Ucet nema, zamestnavatel mzdu posila na ucet muj. Nevim jestli ma na neco narok po ukonceni neschopnosti. Dekuji Weiss Vlasta

Dobrý den,

na podobný případ jsme v rámci právní poradny již odpovídali. Dovoluji si Vás tedy odkázat na stránku níže.

https://www.vasenaroky.cz/poradna/odskodne-za-pracovni-uraz-v-pripade-insolvence?t=insolvence

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní