Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Kdy mi končí pracovní doba?

10.12.2018 - Dobrý den, mám podanou 2- měsíční výpovědní lhůtu, která končí 31 prosince. …

Pracovní doba Dovolená Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel mi zkrátil pracovní dobu

10.12.2018 - Pracuji jako recepční a ve smlouvě mám pracovní dobu od 6-18,18-6.z důvodu …

Pracovní doba

Na noční směně pracuji sama

2.11.2018 - Dobrý den. Pracuji v sociálních službách ve dvanácti hodinových směnách. Na …

Pracovní doba Ostatní

Když není práce, zaměstnavatel nařídí neplacené volno

23.10.2018 - Dobrý den, mám dotaz. Pracuji jako pokojská na HPP, práce.doba od 7-15.00, beru …

Ostatní Pracovní doba Přestávka

Náhrada mzdy za státní svátek

12.10.2018 - Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, mám se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní …

Státní svátek Spor se zaměstnavatelem Pracovní doba

Pracovní cesta do zahraničí se zdržením na hranicích

10.10.2018 - Dobrý den. Jsem řidič a ve svátek jsem byl na cestě v zahraničí a při cestě …

Mzda Pracovní doba

Pracovní doba delší než je uvedeno ve smlouvě

10.7.2018 - Švarcsystém v bance Pracuji v bance na přepážce na živnostenský list. Moje …

Pracovní doba Pojištění

Nařízení 12tihodinové směny při práci v noci

8.7.2018 - Dobry den, Muže mi zaměstnavatel nařídit 12-hodinovou směnu, kdyz dělám jen …

Pracovní doba

Výpověď pro nevhodnou pracovní dobu

25.6.2018 - Pracuji jako vedoucí stravování na poloviční úvazek ve školní jídelně, dále mám …

Pracovní doba

Odchod z práce dle pracovní doby

20.6.2018 - Dobry den mam dotaz vedouci nas nuti pichat odchod př.14:05 kdyz si odpichnu …

Pracovní doba

Nařízení noční směny zaměstnavatelem

13.6.2018 - Dobry den prosim o radu pracuji ve firme dva roky mam smlouvu jen na ranni a …

Pracovní doba

Změna pracovních směn

13.6.2018 - Dobrý den, dělám ranní směnu a zaměstnavatel mě chce teď donutit chodit na 3 …

Pracovní doba

Změna pracovního provozu

25.4.2018 - Dobrý den,pracuji ve firmě už přes tři roky na tři směny.Zaměstnavatel che …

Pracovní smlouva Pracovní doba

Odmítnutí proplácení návštěvy lékaře při flexibilní pracovní době

12.4.2018 - Dobrý den, mám flexibilní pracovní dobu, zaměstnavatel z toho důvodu odmítá …

Pracovní doba Lékař

Změna pracovní doby na nepřetržitý provoz

27.3.2018 - Dobrý den, můj přítel pracuje ve společnosti na třísměnný provoz. Zaměstnavatel …

Pracovní doba Pracovní smlouva

Změna pracovní doby

27.3.2018 - Dobrý den, dělám v nepřetržitém provozu, 12tihodinove směny, krátký a dlouhý …

Pracovní doba

Pružná pracovní doba a propustka

12.3.2018 - Dobrý den, Můj zaměstnavatel mi tvrdi, že jakožto zaměstnanec s pružnou …

Pracovní doba

Zaměstnavatel pro nás nemá práci

5.3.2018 - Dobrý den, mám smlouvu na 37,5 hodiny týdně. Jelikož cca polovinu roku není moc …

Pracovní doba

Změna pracovní doby z 8 hodin na 12 hodin

5.3.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli může zaměstnavatel nám změnit pracovní …

Pracovní doba

Nárok na přestávku na oběd

22.2.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik hodin nejméně je třeba odpracovat, aby …

Pracovní doba

Méně práce při 8hodinové pracovní době

22.2.2018 - Dobrý den pracuji jako pecovatelka mám ve smlouvě 8h pracovní dobu ale …

Pracovní doba

Nařízená porada po noční směně

20.2.2018 - Dobry den,chtela bych se zeptat jak je to v pripade kdyz me zamedtnavstel nuti …

Pracovní doba

Nárok na odpočinek mezi směnami

20.2.2018 - Dobry den dělam v nepřetržitem provozu a mame po nočni smněně odpoledni,kolik …

Pracovní doba

Nařízená práce o víkendu

4.12.2017 - Dobrý den, máme malé dítě 8 měsíců a zaměstnavatel chce abych šel v sobotu na …

Pracovní doba

Změna provozu na 3 denní

24.11.2017 - Dobrý den. Zaměstnavatel nám od příštího měsíce do konce roku (1.12-31-12) …

Pracovní doba

Rozvržení pracovní doby

23.11.2017 - dobra den,v praci nam narizuji udelat 10 dni v kuse a pak 4 dny volna.od …

Pracovní doba

Vyplácení dovolené při nerovnoměrné pracovní době

31.7.2017 - Dobrý den, mám pracovní dobu 40 hod.týdně. Út 10 a1/2 hod, pátek 5 a 1/2 …

Pracovní doba

Náročné směny v nepřetržitém provozu

4.8.2017 - Zdravím, Pracují jako vrátník u nejmenované společnosti a máme nepřetržitý …

Pracovní doba

Nadpracování povinného odpočinku

4.8.2017 - Dobrý den, byl jsem vyslán na pracovní cestu ve středu o státním svátku. …

Pracovní doba

Směny v nepřetržitém provozu

20.7.2017 - Pracuji v nepřetržitém provozu a mám směny v neděli noc,potom dvě dvanactky …

Pracovní doba

Týdenní konto pracovní doby

20.7.2017 - Dobrý den, má zaměstnavatel pravdu, když tvrdi, ze pracují v jednosměnnem …

Pracovní doba

Fond pracovních hodin

10.7.2017 - Dobrý den, pracuji ve firmě kde děláme kratáký a dlouhý týden dvanácti hodinové …

Pracovní doba

Volno v nepřetržitém provozu

30.6.2017 - Dobrý den, prosím zaměstnankyně v nepřetržitém provozu, pracující 11hod. směny …

Pracovní doba

Povinnost práce v sobotu

14.6.2017 - Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli mohu odmítnou chodit každou sobotu do …

Pracovní doba

Změny v rozpisu směn zaměstnavatelem

5.5.2017 - Dobrý den, prosím o odpvěď na otázku, pracuji v nepřetržitém provozu v 11hod. …

Pracovní doba

Zaměstnavatel vyžaduje práci mimo pracovní dobu

26.4.2017 - Pracuji jako strážný s ID 1. Máme smlouvu na 37,5 hod,týdně můžeme mít 4 krát …

Pracovní doba

Nařízení práce o víkendu

19.4.2017 - Dobrý den pracuji ve tři směnném provozu, chcou po nás šesté šlichty takze o …

Pracovní doba

Nařízení několika dvanáctihodinových směn za sebou

5.4.2017 - dobrý den může mi zaměstnavatel nařídit čtyři dvanácihodinové směný od 18 hod …

Pracovní doba

Převod chybějících pracovních hodin

1.3.2017 - Dobrý den, pracuji jako pracovník v sociálních službách s nepřetržitým provozem …

Pracovní doba

Doba odpočinku mezi směnami

13.1.2017 - DOBRY DEN CHTELA BYCH SE ZEPTAT, ZDALI VAS VAS ZAMESTNAVATEL MUZE NUTIT …

Pracovní doba

Posunutí pracovní doby

8.12.2016 - Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na pracovní dobu. V pracovní smlouvě mám …

Pracovní doba

Přeřazení na jinou směnu

8.12.2016 - Zdravím pracuji v nepřetržitém provozu 12ti hodinové směny. Zaměstnavatel se …

Pracovní doba

Zaměstnavatel nedrží slib ohledně pracovní doby

8.12.2016 - 4) Dobry den, osm let jsem pracovala v Kauflandu a pote nastoupila na …

Pracovní doba

Snížení z celého na poloviční úvázek

29.11.2016 - Dobrý den, mám praci na dobu neurčitou nyní zaměstnavatel chce, abych dělala na …

Pracovní doba

Návštěva u lékaře v pracovní době

29.11.2016 - Dobrý den, pracuji jako uklízečka v MŠ na 6.5 hodiny. Moje pracovní doba je od …

Pracovní doba

Změna pracovní doby

8.11.2016 - Dobrý den. V roce 2000 jsem nastoupil do zaměstnání a ve smlouvě mám vymezenou …

Pracovní doba

Rozvržení pracovní doby

8.11.2016 - Dobrý den, manželka pracuje v cukrárně (výrobně) a majitelka zaměstnankyně v …

Pracovní doba