Právo na vaší straně

Evergreen v podvodech aneb Stočené tachometry u ojetých aut

3.9.2013

AKTUALITY

Kupujete-li vozidlo, tím úplně prvním bývá rozhodnutí, zda zvolit ojetý vůz z autobazaru nebo naprosto nový, takříkajíc přímo z výrobní linky. Rozhodnete-li se raději pro auto z bazaru, jedním z požadavků bude, aby jeho cena odpovídala najetým kilometrům. V takovém případě je však zapotřebí myslet na dlouhodobý a bohužel stále přetrvávající trend v podvodech - stočené tachometry!


Ročně se u nás prodá bezmála 200 tisíc ojetých automobilů, které mají přetočené tachometry. Vychytralí prodejci se tak každý rok obohacují o téměř 4 miliardy korun. Tento lstivý krok však nemá dopad pouze na peněženky kupujících, jelikož cena vozu se stočeným tachometrem může stoupnout až o 30 tisíc korun, ale zároveň se jedná o ohrožení života kupujícího. Ten si zakoupí vůz, aniž by znal jeho skutečné opotřebení, což může v tom nejhorším případě znamenat havárii a smrt.
Osudu se bohužel zamezit nedá, ale o své peníze kvůli vychytralosti jiných přijít nemusíte. Pokud máte podezření, že jste zakoupili vůz se stočeným tachometrem, radíme vám, abyste oslovili nezávislého odborníka, který zajisté dokáže tento nešvar jednoduše odhalit. Jestliže se vaše podezření potvrdí, obraťte se na nás - prodejci dáme přes prsty a vaše peníze dostaneme zpět!

Dnes jsme pomohli vyřešit již 4 případy
Dnes se k nám registrovalo 9 klientů