Právo na vaší straně

Recept na zkaženou dovolenou? Zpožděný let a neschopný delegát!

13.6.2017

AKTUALITY

Z úžasné dovolené se díky zpožděnému letu a selhání cestovní kanceláře stala jen průměrná, paní Lidmila s manželem musela vytrpět dlouhé přestupy a nekompetentního delegáta na Kubě. Po návratu navíc manželé zažili výsměch cestovní kanceláře. Skutečného odškodnění ve výši 24 000 Kč se dočkali až díky pomoci spolupracujícího advokáta ze společnosti Vaše nároky.cz.

Paní Lidmila dostala jako dárek ke svému životnímu jubileu poznávací zájezd na Kubu. Domov opouštěla s tím, že ji čeká přímý let do kubánského Varadera, luxusní ubytování a poznávání ostrova s výkladem profesionálního delegáta. Vše ale bylo jinak, cestovní kancelář totiž zdaleka nesplnila vše, co slíbila.

ZPOŽDĚNÝ LET

Už při cestě na místo musela paní Lidmila s manželem přetrpět neplánovaný devítihodinový přestup na Azorských ostrovech a následně i v Dominikánské republice. „Ve smlouvě bylo uvedeno, že se jedná o přímý let Praha-Varadero. Nebyla to pravda,“ popisuje rozhořčeně paní Lidmila. Tato situace sice nevznikla vinou cestovní kanceláře, ale za zpožděný let cestujícím také náleželo odškodnění.

JINÉ UBYTOVÁNÍ

Po příletu navíc na manželé čekalo další nemilé překvapení, ubytováni bylo v jiném hotelu, než bylo původně smluveno. „Ve smlouvě jsme měli pobyt ve Varaderu v hotelu Be Live Turquesa. Ale bez vysvětlení jsme byli ubytováni v hotelu Villa Cuba,“ vzpomíná paní Lidmila.

ŠPATNÝ DELEGÁT

Tím to však ještě nekončilo. Delegát, který je celou výpravu po Kubě provázel, neuměl téměř vůbec česky. „Jeho znalosti reálií na Kubě byly navíc velmi chatrné. Bez knižního průvodce by se poznávací zájezd ztenčil na prostou vyhlídkovou cestu autobusem,“ doplňuje paní Lidmila.

VÝSMĚCH CESTOVKY

Po návratu domů se paní Lidmila pokusila vyjednat u cestovní kanceláře odškodnění. „Na reklamaci dovolené se mi dostalo zamítavého stanoviska, respektive přiznání náhrady 100 Kč při zakoupení dalšího zájezdu. To jsme považovala a stále považuji takřka za urážlivý výsměch,“ dodává paní Lidmila.

Paní Lidmila se proto obrátila na společnost Vaše nároky.cz. Spolupracující advokát jí a manželovi nakonec pomohl získat přes 24 000 Kč jako odškodnění.

Chcete získat odškodnění za zpožděný let či reklamaci dovolené i vy?

Stačí zadat případ k posouzení zdarma a pak již jen čekat.

ZADAT PŘÍPAD K POSOPUZENÍ ZDARMA