Právo na vaší straně

Za skryté vady získala 10 000 Kč

26.5.2017

AKTUALITY

Po zakoupení rodinného domu začala paní Eva objevovat skryté vady, které jí prodejce při prodeji zatajil. Prasklý septik, špatně vedené inženýrské sítě a další problémy jí značně znepříjemnily život. Paní Evě se nakonec podařilo díky naší společnosti získat odškodnění ve výši 10 000 Kč.

O příběhu paní Evy napsal i Ekonomický a správní institut Faei.cz Kostlivci v domě? Odškodnění za skryté vady lze nárokovat do pěti let

Co jsou to skryté vady?

Skryté vady nejsou při předání nemovitosti patrné a objevují se zpravidla až časem, například ve spojitosti s užíváním nemovitosti či se změnami počasí. Příkladem může být nekvalitní omítka, špatně provedená izolace, netěsnící okenní rámy apod. Důsledkem skrytých vad nemovitostí pak může být plíseň na zdech, odpadávající nátěr či přílišná hlučnost.

Jak lze řešit skryté vady?

Skryté vady by se měly řešit s prodejcem nemovitosti. Vady by se prodávajícímu měly bez prodlení oznámit. Kupující následně podle závažnosti závad může požadovat odstranění vady nebo slevu z kupní ceny nemovitosti, pokud je závada příliš závažná, je možné i odstoupit od kupní smlouvy.

Řešíte s prodejce nemovitosti nebo s realitní kanceláří skryté vady? Rádi Vám pomůžeme.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA