Ostatní: Bezdůvodné zadržení peněz

Ostatní Bezdůvodné obohacení

Dobry den, v rámci elektronické platby za fakturu která mi byla vystavena mobilním operátorem V..., jsem poslal platbu omylem 3x. 10 minut na to jsem volal s bankou zda mi můžou platbu stornoval, bohužel již bylo zaúčtováno u V... (tedy platbu neodmítli) na infolince mi řekli ze můžou Zadat požadavek aby mi peníze byli vráceny na účet, nebo ze mi je ihned můžou připsat jako kredit k zaplacení další faktury. Přirozeně jsem chtěl peníze zpět na účet. Je to 20 dni a stále peníze nemám. Jak dlouho může V... mě peníze bezdůvodně držet?

Dobrý den,

ve Vašem případě se jedná o bezdůvodné obohacení na Váš úkor mobilním operátorem. Zákon v tomto případě neukládá lhůtu, do kdy Vám musí mobilní operátor peníze vydat. Nárok na vydání bezdůvodného obohacení se promlčí za 10 let.

Zpět do Ostatní