Bydlení: Čistírna s naftou na sousedním pozemku

Odstoupení od smlouvy Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, nedávno jsme s manželem zakoupili pozemek na stavbu rodinného domu. Po měsíci jsme zjistili, že na sousedním pozemku je hned za plotem cisterna s naftou. Majitelka nás o ničem takovém neinformovala. Je možné s tím něco udělat?

Dobrý den,

bohužel nepíšete, jakým způsobem cisterna omezuje Vaše vlastnické právo. Obecně však platí, že vlastník je povinen zdržet se všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení