Ostatní: Dlužník zmizel ze země

Dluh

Dobrý den. Stát má obecnou odpovědnost za škodu, v mém případě by měl mít odpovědnost za vymožitelnost práva. Dlužník-neplatič nájmu mi dluží statisíce Kč, část je u exekuce, další část je u soudu, jako občan SR zmizel na Slovensku, navíc je invalidní, před důchodem a nadělal i jinde dluhy. Co když nic z dluhu nedostanu, či nebude dopátrán?

Dobrý den,

stát nenese žádnou obecnou odpovědnost za vymahatelnost soukromoprávních závazků. Nesolventnost dlužníka je bohužel riziko, které je třeba mít na paměti při uzavírání soukromoprávních smluv, a je nutné při jejich uzavírání využívat zajišťovacích institutů.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní