Ostatní: Dostanu podporu v nezaměstnanosti?

Ostatní

Dobrý den,pracuji jako uklizečka od září tohoto roku na zkrácený úvazek a pobírám invalidní důchod druhého stupně. Snažím se práci zvládat, ale je jí více a více a dostavují se mi malé epileptické záchvaty..Souvisí to i s moji diagnózou., V listopadu mi přišlo rozhodnutí z OSSZ o invalidním důchodu,kde bylo uvedeno, že mohu vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě. Je v mém případě jisté,že pokud ukončíme pracovní smlouvu se zaměstnavatelem dohodou oběma stranami,abych dostávala podporu v nezaměstnanosti? Na pracovním úřadě mi sdělili, že toto rozhodnutí neplatí. Letošního roku jsem v lednu ukončila vzájemnou dohodou zaměstnání a úřednice mě kvůli mému důchodu odmítla zaregistrovat na úřadu práce a nerada bych opět přišla o podporu a nejen to ,soc.příspěvek. Bylo mi řečeno,že zpětně už registrace nelze. Zvažuji stížnost na vyšší místa, jelikož nejsem jediná komu působí problémy. Děkuji za rady. D.

Pěkný den,

Pracující invalidní důchodci prvního a druhého stupně mají při splnění zákonných podmínek nárok na podporu v nezaměstnanosti. Základní podmínkou je získání doby pojištění alespoň v rozsahu 12 měsíců v posledních dvou letech.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz

Zpět do Ostatní