Ostatní: Insolvenční správce nevrátil přeplatek

Ostatní Insolvence

Dobrý den, dne 1.10.2018 soud vydal usnesení o ukončení insolvence. Součástí Usnesení je článek ve kterém soud stanovuje, aby IS do 14ti dnu navrátil preplatek. Insolvence trvala 34 měsíců a splácení bylo 100 %. Je to již měsíc a půl a preplatek jsem neobdržela. Několikrát jsem kancelář IS kontaktovala ale bylo mi pouze sděleno, že toho mají moc. Nevím co teď delat dál. Své povinnosti jsem po celou dobu plnila řádně, i nad rámec ve smyslu darovací smlouvy psané na mou matku a ve skutečnosti jsem ji hradila sama i z toho, co jsem dostávala za výplatu. Nevím jakým způsobem nyní reagovat a jak se k takové situaci postavit. Děkuji moc za radu a přeji příjemný den.

Dobrý den,

bohužel Vám doporučíme pouze urgovat insolvenčního správce. Případně můžete správce vyzvat oficiálně podle § 142 Občanského soudního řádu a požadovat zaplacení úroků. Každopádně, pokud máte ve výroku přeplatek přiznán, tak na něj nárok máte a bude Vám vyplacen. Jak již jste byla informována, insolvenční správci jsou zahlceni a tak se to bohužel protahuje.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní