Bydlení: Lze rychle odstoupit od nájemní smlouvy?

Nájemní smlouva Odstoupení od smlouvy

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat. Mám najemní smlouvu na dobu neurčitou s 3 měsícní vypovědní lhůtou , stím že se mi teď na rychlo vyskytla nabídka na vetší byt za stejnou cenu. Chtěla bych vedět na co má majitel nárok když nedodržím tu vypovědní lhůtu a odstěhuji se dřív než mám ve smlouvě napsaný... Majitel mi vyhrožuje žalováním ? Nemohu za sebe nikoho sehnat takhle na rychlo , poradíte mi co dělat , nebo jestli je nějaká možnost? O kauci mi ani nejde , ale nechci se tahat po soudech... Předem děkuji.. jsem uplně zoufalá.

Dobrý den,

vystěhovat se můžete během výpovědní doby kdykoliv bez toho, aniž by Vám pronajímatel mohl oprávněně hrozit jakoukoliv sankcí (pouze kvůli tomu, že byt fakticky neužíváte, Vás jistě nemůže žalovat). Nicméně i přesto, že byste se odstěhovala, jste povinna plnit své povinnosti až do skončení nájmu, tj. platit nájemné až do uplynutí tříměsíční výpovědní doby, jako byste v bytě skutečně nadále bydlela.

Zpět do Bydlení