Ostatní: Lze urychlit výmaz z registru dlužníků?

Insolvence

Dobrý den chci se zeptat doplatil jsem řádně insolvenci a vím, že po doplacení mě vymazou z registru dlužníků až po pěti letech jde to nějakým způsobem i dříve nechat se vymazat z registru dlužníků například přes soud děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsou 3 druhy registrů dlužníků, které obsahují relevantní informace. Jde o Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI) a registr dlužníků SOLUS. V BRKI se musí počkat čtyři roky po uhrazení úvěru, u ostatních je to jednodušší. Pokud máte závazky splacené, můžete zrušit smluvní vztah s touto společností a spolu s tím i zrušit souhlas se zpracováním osobních údajů, který jste jí dali. Dále požádejte registr o vymazání z registru dlužníků s tím, že jste souhlas se zpracováním osobních údajů neposkytli. Pokud to registr odmítne, můžete se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů s žádostí o nápravu této skutečnosti.

Zpět do Ostatní