Bydlení: Majitel odmítá vrátit kauci

Vrácení kauce

Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu určitou (12 měsíců), ale jelikož jsme dostali možnost odletět na 3 měsíce do Asie, a proto jsme oznámili majiteli, že bychom chtěli byt opustit. (Smlouvu máme do 31.10. a opustit byt bychom chtěli na konci června s tím, že jsme to majiteli oznámili dnes. Ve smlouvě máme uvedeno, že pokud opustíme byt dříve než na konci smluvené doby, nebude nám vrácena kauce. Dá se to nějak řešit? Majitel nám řekl, že nám kauci nevrátí, ale někde jsem slyšela, že je to nezákonné. Můžete mi poradit, jak toto řešit? Děkuji, Zemanová

Dobrý den,

takové ujednání zkracuje práva nájemce, a proto se k němu dle § 2235 odst. 1 nepřihlíží. Pronajímatel má proto povinnost Vám jistotu vrátit.

V případě problémů s vrácením jistoty si neváhejte bezplatně zadat případ na Vašenároky.cz.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení