Pracovněprávní nároky: Měsíčně stanovený plat při DPČ

Pracovní smlouva

Dobrý den, zajímá mě, zda je správný postup zaměstnavatele, jestliže uzavře DPČ na max 20 hod týdně (po až pá 4 hod každý den) za fixní plat na měsíc. Tzn., že jednou odpracuji např 20 dní a jindy až 23 dní po 4 hodinách každý den, abych dostala stejný plat? A musím pracovat ve dnech státních svátků, jestliže ve smlouvě o nich není žádná zmínka? Je vůbec přípustné aby DPČ měla stanovený pevný plat na měsíc? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

co se týče fixní odměny, tak ta v dohodě o pracovní činnosti může být stanovena. Práce ve dnech státních svátků nemusí být v pracovní smlouvě uvedena, pokud pracujete např. dle rozpisu služeb. Pakliže Vaše služba padne zrovna na státní svátek, pak máte nárok kromě náležité mzdy i na náhradní placené volno za čas, který jste strávila v práci.