Realitní kanceláře: Mohu odstoupit od smlouvy s RK, protože nabídka se liší na webových stránkách?

Kupní smlouva

Dobrý den, považuje se doporučená zásilka za doručenou, i když si adresát zásilku nevyzvedne? Poslala jsem realitní makléřce 1.11.2018 doporučený dopis s výzvou. 26.11. jsem se informovala na poště o zásilce, kde mně sdělili, že adresát odmítl převzít zásilku a 21.11. adresát prodloužil termín uložení do 7.12.18. Můžu odstoupit od smlouvy o zprostředkování prodeje nemovitosti s RK, protože je nemovitost nabízena na webových stránkách za jiné kupní ceny, než je uvedeno ve smlouvě a tím došlo ke změně smlouvy? Dle čl. VI. Závěrečná ustanovení smlouvy může být smlouva měněna pouze písemnými dodatky v číselné řadě, žádné jsem nepodepsala ani neobdržela. Děkuji za odpověď. ET

Dobrý den,

abychom mohli odpovědět na Váš dotaz ohledně odstoupení od smlouvy o zprostředkování, potřebovali bychom mít smlouvu, kterou máte uzavřenou s realitní kanceláří.

Je možné, že realitní kancelář nabízí nemovitost pro případné zájemce za kupní cenu včetně rezervačního poplatku nebo provize (Např. jste si ujednali kupní cenu 1.000.000 Kč a RK nemovitost inzeruje za 1.100.000 Kč včetně rezervačního poplatku nebo provize).

Doporučuji Vám, zadat si Váš případ na stránkách www.vasenaroky.cz, kam vložíte veškeré podklady a informace. Naši právníci jej bezplatně posoudí a případně převezmou k řešení. Obdobné případy za klienty řešíme.