Pracovněprávní nároky: Možnost odstoupení od pracovní smlouvy

Pracovní smlouva

Dobrý den, měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou a to ke 30.4.2017. Dne 28.4. jsem byla ze zdravotních důvodu v pracovní neschopnosti, ale přesto jsem podepsala prodloužení smlouvy. Nyní mě zajímá, jestli je tato pracovní smlouva platná, či nikoli. Zda lze od pracovní smlouvy odstoupit, aniž bych dostala dvouměsíční výpovědní lhůtu. Mockrát děkuji za odpověď a s pozdravem

Dobrý den,

pracovní neschopnost nemá vliv na trvání pracovního poměru, ani na rozhodovací schopnosti zúčastněných stran. Prodloužení smlouvy jste podepsala z vlastní vůle, a jakožto právní jednání je platné. Skončení pracovního poměru tedy musí proběhnout ze zákonem stanovených podmínek.