Pracovněprávní nároky: Možnost propuštění při pracovní neschopnosti v německé firmě

Nemocenská Pracovní smlouva

Dobry den mám dotaz pracuji u německé firmy a nastal mi problem se zuby musel jsem k zubari a můj zubař mi po první návštěvě vystavil neschopenku jelikož zjistil ze mám víc než jeden zub v nepořádku a tak jsem to oznámil na firmu a odeslal doklad o pracovní neschopnosti jelikož musím být téměř od den zubaře takže se jen chci zeptat zda mě muže zaměstnavatel propustit ikdyz jsem na pracovní neschopnosti a jak to je dal děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud pracujete v německé společnosti v Německu, bude se Vaše pracovní smlouva řídit německým právem, pokud není ve Vaši pracovní smlouvě stanoveno jinak. Tím pádem se právní úprava Vaší situace bude lišit od toho, co je psáno dál.

Český zákoník práce v zásadě zakazuje dát zaměstnanci výpověď v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným. Při zkušební době nemůže zaměstnavatel zrušit pracovní poměr v době prvních 14 dnů.

Výjimkou je pokud si zaměstnanec tuto neschopnost úmyslně přivodil sám nebo pokud pracovní neschopnost vznikla jako bezprostřední následek opilosti nebo zneužití návykových látek. Ani jedna situace se na Váš případ nevztahuje.