Pracovněprávní nároky: Musí zaměstnavatel nabídnout jiné místo?

Pracovní smlouva

Dobrý den. Mám pracovní smlouvu na dobu určitou, do srpna 2018. Letos v květnu se mi stal pracovní úraz, byl jsem na operaci a vypadá to, že se mi nemocenská protáhne kvůli následné rehabilitaci asi až do září nebo října, a to už mi skončí pracovní smlouva, nebo se termín posouvá o dobu v pracovní neschopnosti? Musí mne v tuto dobu zaměstnavatel přijmout zpět do zaměstnání, ale protože již z důvodu pracovního úrazu nebudu moci vykonávat původní práci, musí mi sám nabídnout jiný pracovní post? Děkuji

Dobrý den,

i pokud uplyne doba, na kterou byl Váš pracovní poměr sjednán v době, kdy jste v pracovní neschopnosti, Váš pracovní poměr tímto okamžikem skončí. Náhrada za ztrátu na výdělku v pracovní neschopnosti či případně i po jejím skončení dále nálež pouze, pokud je možné podle okolností předpokládat, že byste byl i nadále zaměstnán.

S pozdravem, Vaše nároky.cz