Pracovněprávní nároky: Může mi dát zaměstnavatel výpověď při pracovní neschopnosti?

Výpověď smlouvy

Dobrý den, mám pracovní poměr na dobu určitou který mi skončí 30.12.2018, Jelikož jsem od 20.11. 2018 v pracovní neschopnosti která pravděpodobně potrvá do konce ledna příštího roku. Má zaměstnavatel právo tento poměr ukončit ? Děkuji za odpověď, Milan.

Dobrý den,

jestliže máte uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou, skončí pracovní poměr uplynutím této doby. I přesto, že jste v pracovní neschopnosti. Pokud byste měl pracovní poměr na dobu neurčitou, nemůže Vám dát zaměstnavatel výpověď, kromě zákonem stanovených výjimek, kterými je rušení zaměstnavatele či jeho části.

Nemocenské dávky však budete dostávat stéle, jelikož od 15. dne jsou vypláceny státem.