Pracovněprávní nároky: Náhrada mzdy a nemocenské dávky

Nemocenská

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit. Zaměstnanec nastoupil 28.6.2017 /pracovní poměr na dobu určitou do 31.12.2017/ Odpracoval jednu směnu / 8 hodin/ a přinesl nemocenský lístek od 29.6.2017. Má nárok na náhradu mzdy a pak i na nemocenské dávky a jak vypočtu vyměřovací základ? Děkujii

Dobrý den,

ano, jelikož zaměstnanec do práce nastoupil, vzniká mu nárok na náhradu mzdy i na nemocenskou. Jelikož nelze u tohoto zaměstnance určit průměrný výdělek, použije se pro rčení vyměřovacího základu pravděpodobný výdělek. Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.

S pozdravem, Vašenároky.cz