Bydlení: Nárok majitele na poslední nájem

Spor s majitelem

Dobrý den, žádám Vás o právní radu. Právě jsem se odstěhovala z bytu, který jsem měla v podnájmu. Byt je zcela vyklizen a majitelem shledán bez závad. Včera t.j.25.11.2016 jsem s majitelem sepsala předávací protokol,ve kterém se doslovně píše: Nájem končí dle smlouvy 31.12.2016. Majiteli jsem již předala i klíče od daného bytu. Ve smlouvě se ovšem doslovně píše: Nájemce se zavazuje platit pronajímateli měsíční úhrady za užívaní bytu a zálohy za služby spojené s užíváním bytu. V později sepsaném dodatku ke smlouvě mám uvedenou dvouměsíční výpovědní lhůtu, v mém případe tedy listopad a prosinec. Chci se tedy zeptat, zda je oprávněný požadavek majitele, abych mu uhradila nájem ještě za prosinec, když byt jít nevyužívám a ani nemám klíče. Ze smlouvy tomu rozumim tak, že bych již nic platit neměla. Prosím Vás o právní radu. Děkuji.

Dobrý den,

obávám se, že v tomto případě je nárok majitele opravdu oprávněný, jelikož jste v protokolu potvrdila, že nájem končí až k 31. 12. 2016.

Rozdílná situace by mohla nastat ve chvíli, kdyby majitel byt pronajal již v prosinci jiné osobě. Pak by mohl nárok majitele zaniknout, respektive byste mohla žádat navrácení nájmu za prosinec, pokud jste jej již zaplatila.

Zpět do Bydlení