Pracovněprávní nároky: Nárok na benefity

Nárok na benefity

V červenci letošního roku mi bylo povoleno oddlužení. Insolvenční správce mi řekl, že mi bude z platu zůstávat 9200,-. Od zaměstnavatele mám benefity ve formě stravenek. Bohužel mi o tuto částku byl při vyplácení plat ponížen. Nemám tedy na žádné benefity nárok? Děkuji

Dobrý deň,

Stravenky sú považované za benefit od zamestnávateľa, ktorý Vám na ne prispieva pomernou časťou (zvyšok si doplácate vy vo forme zrážok zo mzdy). Napríklad ak by ste mali stravenku v hodnote 100 Kč a zamestnávateľ Vám na ňu prispeje v hodnote 60 Kč, zvyšných 40 Kč si musíte doplatiť vy inak by ste boli oproti ostatným zamestnancom zvýhodnený. Zrážky zo mzdy na Vaše stravenky sú teda v poriadku.

S pozdravom,