Zdraví: Nárok na bolestné při pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobry den.V listopadu2017r.,jsem mnela prac.uraz ale neschopenku jsem ne pobirala!!Chci se zaptat mam ja narok na bolestne!!Dekuji za otpoved!!

Dobrý den,

bolestné při pracovním úrazu má za účel nahradit nebo alespoň zmírnit bolest způsobenou v souvislosti s poškozením zdraví a s následnou léčbou. Bolestné se hodnotí v okamžiku ustálení zdravotních obtíží, což v případě dlouhodobých úrazů může být až za značnou dobu - jedná se o moment, kdy by již nemělo dojít k žádnému dalšímu zhoršení zdravotního stavu. Výše bolestného se určuje podle počtu bodů, které určuje ošetřující lékař. Zda máte nárok na bolestné tedy bude záležet na počtu bodů, které určí ošetřující lékař.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví