Bydlení: Nárok na náhradní byt při vytopení

Vytopení bytu odškodnění

Dobry den, mam byt v mem vlastnictvi. Behem meho pobytu v zahranici byl byt vytopen. Byt kde se to stalo je ve vlastnictvi druzstva. Praskla hadicka mezi vodovodnim potrubim a splachovadlem. Voda tekla asi 8 hodin. V mem byte se neda bydlet, byl zcela vytopen a nyni je vysousen. Toto zarizuje pojistovna kde je druzsto prihlaseno. Me ale zajima kdo se ma postarat o nahradni byt a kdo to ma platit. Druzstvo se o to vubec nezajima. Vse jsem si musela zaridit sama. Mam narok na uhradu a kolik Kc? Jde o pobyt tak na 2-3 mesice. Dekuji S pozdravem D.R.N.

Dobrý den,

obecně by i náklady účelně vynaložené na náhradní bydlení měla nahradit osoba, která škodu způsobila (tedy nejspíše družstvo). Ta však může mít (a v tomto případě zřejmě i má) sjednáno pojištění odpovědnosti, které tuto povinnost přenese na pojišťovnu. Primárně je však nutné se obracet přímo na škůdce.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení