Pracovněprávní nároky: Nárok na ušlý zisk

Ušlý zisk

Dobry den. Mam dotaz ohledne usleho vydelku z duvodu pracovniho urazu. Jsem fotbalovy rozhodci s licenci, mym poslanim je to, ze o vikendech (vetsinou) rozhoduji mistrovske utkani fotbalovych tymu v ramci oktesu. Za tuto cinnost nalezi sluzne, ktere je vyplaceno formou prevodu z FACR. Z duvodu prac. urazu jsem tuto cinnost musel ozelet, no a jelikoz v souctu nekolila zapasu o vikendech,muze tato castka narust do zajimavych castek. Je to dobrovolna cinnost o vikendech a trocha i vypomoc k rodinnemu rozpoctu. Dotaz zni mam narok zadat nahradu usleho zisku zpusobeneho pracovnim urazem?

Dobrý den,

jelikož Vám náleží za činnost rozhodčího služné, což spadá pod finanční odměnu a nejedná se tak o mzdu ani plat, nebude tato částka započítána do průměrného výdělku podle §353 odst. 1 zákoníku práce, který slouží pro určení výše náhrady ušlého zisku. Nárok Vám tedy nevznikl.