Realitní kanceláře: Nárok na vrácení rezervačního poplatku

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrý den, uzavřela jsem rezervační smlouvu s RK,zaplatila rezervační poplatek 100 000 Kč a nedostala hypotéku. Odstoupila jsem od smlouvy a realit.makléřka mi tvrdila, že nepřijdu o celou částku. Poté se mnou přestala komunikovat a nyní těsně před uplynutím rezerv.doby po mně chce celých 100 000 Kč. Mohu se vůbec nějak bránit? Hypotéku jsem nedostala kvůli svému špatnému finanč. poradci. Děkuji předem za jakoukoli radu.

Dobrý den,

pro posouzení, zda máte nárok na vrácení rezervačního poplatku či nikoliv, by bylo nutné se seznámit s přesným zněním Vámi uzavřené rezervační smlouvy. Pokud máte pocit, že Vámi uhrazený rezervační poplatek realitní kancelář zadržuje bez právního důvodu, můžete bezplatně zadat případ na našich webových stránkách.

S pozdravem

Vaše nároky.cz.