Bydlení: Nedodržení lhůty výroby

Řemeslné práce

Dobrý den, mám tento dotaz - zda má firma právo si stanovit dobu výroby určitého výrobku (v tomto případě skel do sprchového koutu a zásuvných dveří) stanovit například na 7 týdnů a zda je povinna tuto dobu přesně dodržet a zda smí tuto dobu navýšit např. od dalších 14 dnů. A zda musí uvést důvod tohoto prodloužení. toto podle mého nesmyslné prodlužování, které mi brání v nastěhování do již zrekonstruovaných prostor a užívání nové koupelny. Dotazovala jsem se přímo k výrobci, ale jako třetí straně (bohužel nejsem přímý zadavatel) mi odmítli podat jakékoliv informace. Proto prosím o radu - co dělat dál.

Dobrý den,

dobu dodání nelze libovůlí jedné smluvní strany měnit. Pokud však nejste smluvní stranou, s takovým porušením smluvní povinnosti nic nezmůžete.

Z popisu vaší situace ale hádám, že jste v postavení nájemce a rekonstrukci provádí majitel nemovité věci. Pokud Vám průtahy rekonstrukce ztěžují užívání bytu či domu, můžete po pronajímateli požadovat slevu z nájmu, v rozsahu omezení užívání.

Zpět do Bydlení