Pracovněprávní nároky: Nemocenská v případě těhotenství ve zkušební době

Nemocenská

Nastoupila jsem do nové práce a otěhotněla jsem-Jsem ve zkušební době mám nárok na nemocenskou...když na smlouvu pracují 14 dni .Jak ji budu mít placenou když celý měsíc nemám odpracovaný děkují

Dobrý den, zaměstnavatel má nárok zrušit pracovní poměr ve zkušební době a to i v případě, kdy jste těhotná. Nárok na nemocenskou vzniká hned po započetí účastenství na nemocenském pojištění, tedy ihned po nástupu do zaměstnání a trvá také po skončení pracovního poměru, a to maximálně po dobu sedmi kalendářních dnů (takzvaná ochranná lhůta).