Bydlení: Neoprávněná žádost na proplacení židle

Spor s majitelem

Dobrý den Byla jsem rok v podnájmu. Nájem jsem ukončila. Pan majitel, ale nebyl ochoten přijet do cr ( pracuje v zahraničí), tak za sebe poslat realitního maklere. Tak jsem předávací protokol, kontrolu bytu, atd. Provedla s ním. Neshledali jsme žádné vady, což bylo zapsáno i do protokolu. Pan majitel do pár dní poslal kauci. Ale za 3 týdny přišel od majitele email, že našel rozbitou zidli a ponicene žaluzie ( ani jedne z těchto vad jsem si nebyla při předávání bytu vědoma). A teď činí nárok na zaplacení. Má na to právo? Děkuji

Dobrý den,

pokud je v předávacím protokolu vše v pořádku, majitel nemá nárok po Vás nic požadovat. Majitel by musel prokázat, že závada vznikla v době Vašeho nájmu a neměl možnost ji zjistit při předání bytu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení