Ostatní: Nesprávný úřední postup

Náhrada ušlého zisku

Jsme zapsaný spolek (nezisková organizace). Podali jsme žádost o finanční zadostiučinění kvůli nesprávném úřednímu postupu. Předseda spolku (statutární zástupce) musel reagovat na kroky úřadu, který nesprávně postupoval, a v konkrétních dnech, kdy byl zaměstnán tímto nesprávným postupem úřadu, nemohl být výdělečně činný a vykázal jako OSVČ ušlý zisk. Má právo žádat o odškodnění pro majetkovou újmu, i když nebyl účastníkem řízení, byl jen statutárním zástupcem spolku, který byl účastníkem řízení a vůči kterému úřad nesprávně postupoval? děkuji za radu

Dobrý den,

V případě, že spolek měl pouze jediného jednatele a tento musel z důvodu nesprávného postupu úřadu investovat svůj čas do jednání s ním, má nárok na zadostiučinění ve formě náhrady ušlého zisku.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní