Pracovněprávní nároky:Ochraná lhůta po výpovědi

Nemocenská

Dobrý den ,dostala jsem výpověd 13.7.2017 podepsala jsem s nimi dohodu a v pátek jsem šla na nemocenskou . Prosím chtěla jsem se zeptat ,jak mám postupovat dále . Platí za mě byvalý zaměstnavatel zdravotní pojištění a dostanu i zaplacenou nemocenskou ,když jsem v ochrané lhůtě 7 dnů .děkuji za odpoved Slávka

Dobrý den,

pokud jste dostala výpověď, bude Vaše zaměstnání ukončeno až koncem září a máte nárok na . Pokud ovšem došlo k ukončení pracovního poměru dohodou a ten skončil 13. 7., máte i tak nárok na nemocenskou, jelikož Vaše pracovní neschopnost vznikla v době tzv. ochranné lhůty 7 dnů od skončení pracovního poměru. Už ale nemáte nárok na náhradu mzdy od 3. do 14. dne pracovní neschopnosti, kterou hradí zaměstnavatel.

S pozdravem, Vašenároky.cz