Ostatní: Odkoupení družstevního bytu

Dědictví

Dobrý den. Chtěla bych vědět , zda mohu po zemřelé matce, s kterou jsem bydlela ve společné domácnosti v družstevním bytě odkoupit družstevní podíl ještě před vypořádáním dědictví. Děkuji. Jana T.

Dobrý den,

zemře-li člen bytového družstva coby vlastník družstevního podílu (a tedy nájemce družstevního bytu) stává se jeho družstevní podíl v bytovém družstvu (souhrn práv a povinností a to vč. případných dluhů) součástí dědictví stejně jako ostatní majetek zůstavitele, pokud např. z dědické smlouvy nevyplyne jiná vůle zůstavitele.

Zpět do Ostatní