Zdraví: Odškodnění za zlomený zub

Odškodnění Ostatní

Dobrý den, zakoupil jsem plechovku nakládaných oliv plněných ančovičkami. Po rozkousnutí jedné z nich tam nebyla ančovička, ale pecka. Došlo k rozlomení mého zubu (stoličky). Mám právo na odškodnění minimálně nákladů spojených se zubařským zákrokem? Jakým způsobem mám postupovat? Na plechovce je kontakt na dovozce do ČR. Děkuji za radu.

Dobrý den,

je možné zkusit napsat výrobci či samotnému prodejci a vyzvat jej k zaplacení nákladů, ovšem řešení soudní cestou bychom nedoporučovali. Bylo by těžké prokázat, že v olivě se pecka opravdu nacházela a že byl zub rozlomen kvůli ní. Svou roli by také hrálo, pokud by zub nebyl zdravý a k jeho rozlomení by dříve či později došlo i bez kousnutí do pecky.

Zpět do Zdraví