Pracovněprávní nároky: Platba zdravotního pojištění

Nemocenská

Dobrý den, prosím o radu. Od 12.10. 2015 jsem v pracovní neschopnosti, která mi bude ukončena dne 20.4.2017. Již dvakrát mi byla prodloužena podpůrčí doba a teď také přiznán invalidní důchod 1.stupně. Dne 21.4. 2017 bych měla nastoupit zpět do zaměstnání. Jelikož mě čekají ještě lázně, které si teprve začnu vyřizovat, požádala jsem zaměstnavatele o neplacené volno. Jak je to v tomto případě s platbou zdravotního pojištění? Existuje možnost nastoupit hned 21.4. na další neschopenku? Mám totiž vlivem dlouhodobé léčby ještě nějaké zdravotní problémy. Předpokládám, že na nemocenské dávky mi nevznikne nárok. Nebo mi bude neschopenka vystavena až s nástupem do lázní? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Vážená paní,

jelikož jste stále zaměstnankyní, bude za Vás zdrav. a soc. pojištění stále platit zaměstnavatel. Co se týče nové prac. neschopnosti, je tato samozřejmě možná, ovšem OSSZ bude krátit podpůrčí dobu o dobu Vaší nemoci v předešlých 380 dnech, tzn. že pokud jste předešlých 380 dní byla v pracovní neschopnosti, OSSZ Vám již nemocenskou nevyplatí.