Pracovněprávní nároky: Pracovní doba delší než je uvedeno ve smlouvě

Pracovní doba Pojištění

Švarcsystém v bance Pracuji v bance na přepážce na živnostenský list. Moje práce má charakter zaměstnání (pevná pracovní doba, nadřízený, firemní vizitky i email) S bankou mám dohodu o pracovní činnosti v rozsahu max. 10 hod. týdně, odpracuji však 25 a více hodin. Dále mám smlouvy s 2 firmami, jejichž jednatelem je můj přímý nadřízený. Jedná se o smlouvu o spolupráci v rámci prodeje bankovních produktů a smlouvu o marketingové spolupráci. Vyplývá z takovéto spolupráce pro mě, banku, nebo mého nadřízeného nějaký reálný postih? Mohu se domáhat nějaké kompenzace za to, že za mě naplatí zdravotní a sociální pojištění (nárok na podporu v nezaměstnanosti, nemocenská, budu mít jen minimální důchod)? Děkuji a s pozdravem

Dobrý den,

v případě, kdy máte sjednanou dohodu o pracovní činnosti a měsíční hrubá odměna z dohody je nižší než 2 500 Kč, neodvádí z ní zaměstnavatel zdravotní ani sociální pojištění. Z Vašeho zadání plyne, že máte smlouvu se třemi zaměstnavateli. Pokud u každého z nich nepřesáhne odměna 2 500 Kč, nemají povinnost odvádět zdravotní ani sociální pojištění.