Pracovněprávní nároky: Předčasné ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou

Předčasné ukončení smlouvy Pracovní smlouva

Dobrý den, jsem asistent pedagoga na ZŠ a smlouvu mám do 31.8.2018. Vím, že mi novou nedají, to je v pořádku. Ale řekli mi, že mám málo dovolené na prázdniny a chtějí mi smlouvu ukončit 14.8.2018. Připadá mi to nefér. Můžu s tím nesouhlasit a nechat si smlouvu běžet do konce, jak má? Děkuji Šenkýřová

Vážená paní Šenkýřová,

zaměstnavatel může skončit pracovní poměr výpovědí jen z důvodů uvedených v zákoně. V případě, že je dána výpověď z jiného důvodu, může být taková výpověď neplatná. Pokud by chtěl zaměstnavatel skončit pracovní poměr dohodou s Vámi, máte samozřejmě právo s ní nesouhlasit a nepodepsat ji.