Pracovněprávní nároky: Přesunutí výkonu práce do jiného okresu

Pracovní smlouva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem zaměstnaná na HPP jako řidič VZV-manipulant. Nyní jsem těhotná. Závodní doktor mi zakázal po dobu gravidity obsluhovat VZV. Teď dotaz:může mě zaměstnavatel přesunout do jiného okresu bez mého souhlasu? A druhá otázka :jestliže nemá pro mně jinou práci, tím pádem vznikne překážka na straně zaměstnavatele zda mám nárok na to pobírat 100%mzdu a zůstat doma.

Dobrý den,

Podle §41 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen převést Vás na jinou, pro Vás vhodnou práci, pokud ho o to požádáte. Aby Vás tedy na jinou práci převedl, je nutné ho o to požádat a sdělit mu důvod, proč o převedení žádáte.

Zaměstnavatel Vás dále může přeložit do jiného místa výkonu práce jen na základě Vaší žádosti. Bez Vašeho souhlasu tak učinit nesmí.