Pracovněprávní nároky: Prodloužení nemocenské

Nemocenská

Dobrý den. Potřebuji poradit jakým způsobem mám zažádat o prodloužení nemocenské. Začal jsem marodit 18.2 2018 a17. 12 2018 jsem objednaný na prohlídku do pet centra, když bude vše v pořádku mám se hlásit v nemocnici, kde by měli rozhodnout kdy půjdu na operaci jedná se o znovu zavedení vývodů. Mám obavy aby se vše stihlo do 18.2 2019 proto jsem to konzultoval s praktickou lékařskou ale ta mě moc neporadila.Mohli byste mě poradit jak mám postupovat ohledně prodloužení nemocenské. Děkuji

Dobrý den,

je nutné podat na správu sociálního zabezpečení žádost o prodloužení . Poté je obvyklé, že budete vyzván, abyste se dostavil k posudku zdravotního stavu lékařem posudkové služby.

Dále je nutné splnit 2 podmínky:

  • Lékař posudkové služby Vás uzná nezpůsobilým.
  • Lékař konstatuje, že v určité době (maximum je dalších 350 dní) budete již pracovně schopen. Avšak už nezkoumá, zda jste způsobilý pro svou profesi.