Pracovněprávní nároky: Proplacení nemocenské

Nemocenská

Dobrý den, ze zdravotních důvodů jsem skončila v práci 10.10., a druhý den nastoupila na nemocenskou (zánět šlach z té práce). Mám nárok na proplacení nemocenské? Zaměstnavatel chce, aby hned přišla podepsat ukončení. Jak postupovat? Děkuji.

Dobrý den,

po skončení pracovního poměru Vám běží sedmidenní ochranná doba (pokud pracovní poměr trval méně než 7 dnů, potom je tato doba nejdéle tak dlouhá jako byla doba trvání pracovního poměru). Pokud v této době nastane pracovní neschopnost, máte nárok jak na náhradu mzdy od 4. do 14. dne PN, tak na nemocenskou.

S pozdravem, Vaše nároky.cz