Pracovněprávní nároky: Propustka při VPP

Propustky

Dobrý den ,rada bych se zeptala.Pracuji na vpp 30hod.tydne od Po-Pa víkendy volné.Sla jsem s dcerou k lékaři a bylo mi řečeno ze jako vpp nemám nárok na propustku.Ze to firma zakázala pro vpp.Je to možné ze zákona ?

Dobrý den,

pokud zkratkou VPP myslíte vedlejší pracovní poměr – tedy máte uzavřenou klasickou pracovní smlouvu s úvazkem 30 hodin týdně, pak Vám rovněž vzniká nárok na pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu. Pokud se jedná o dítě, máte za tuto dobu rovněž nárok na proplacení náhrady mzdy.