Ostatní: Protistrana nechce zaplatit náklady na právní služby

Advokátní služby

Je možno domoci se nákladů za právní služby,které rozsudkem měla platitstrana žalovaná,ta však s tímto počítala a připravila se na to,nemá prostředky,tak je platím za ně (180000 Kč).Jakým způsobem dosáhnu úspěchu a je to více jak rok co soud rozhodl a právní nároky splácím.Je pravdou,že mi nezůstane ani životní minimum.Děkuji

Dobrý den,

bohužel i tato situace může nastat. Jedinou z možností je podání exekučního návrhu na žalovanou stranu. Pokud ovšem nemá žádný majetek, který by bylo možno zpeněžit, pak by to bylo zřejmě zbytečné, jelikož by pouze narostly další náklady.

V tuto chvíli tedy není možno nic jiného dělat – bylo by potřeba zjistit a případně zajistit majetek na počátku soudního řízení a podle toho i dále postupovat.

V tuto chvíli, pokud platíte náklady na advokáta, Vám stále trvá nárok na proplacení nákladů od žalovaného. Můžete se tedy snažit o následné proplacení těchto nákladů.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní